°C

Wojewódzkie Święto Stulecia Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości
 

Pokazy sprzętu wojskowego, rekonstrukcje bitew, wspólne śpiewanie i wizyta prezydenta Andrzeja Dudy - to część planu obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości w Gorzowie.

W niedzielę na uroczystości w Gorzowie przyjedzie prezydent Andrzej Duda. Wystąpienie prezydenta planowane jest o godz. 20.30 w Parku Słowiańskim. Mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak:

Weekendowe obchody to także Piknik Wojskowy w Parku Słowiańskim, mówi płk Grzegorz Dyrka, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze:

Drugi dzień świętowania rozpocznie się od złożenia kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Później, na Placu Grunwaldzkim zatańczą Mali Gorzowiacy, a wszyscy chętni będą mogli włączyć się w akcję „Cała Polska śpiewa hymn państwowy”. Na wspólne świętowanie zaprasza prezydent miasta, Jacek Wójcicki:

W niedzielę nie zabraknie też atrakcji w Parku Słowiańskim. Będzie można spróbować grochówki, pomalować dzieciom buzie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej fotobudce. Po godzinie 13:00 zaplanowano także rekonstrukcje bitew polsko – bolszewickich, mówi Waldemar Gredka, dyrektor biura wojewody lubuskiego:

Na bicie rekordu Polski w szyciu biało-czerwonych serc zapraszała także projektantka, Natalia Ślizowska:

Gorzowskie obchody stulecia Niepodległości zakończy pokaz sztucznych ogni.

Wojewódzkie Święto Stulecia Niepodległości | Radio Zachód

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku