°C

Woda w Sulęcinie wraca do normy

Fot. A. Wolańska
 

We wrześniu w sieci wodociągowej w Sulęcinie wykryto bakterie Koli. Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, nakazała zamknąć całą sieć wodociągową w mieście.

Miasto podstawiło beczkowozy, a mieszkańcom dostarczano wodę w plastikowych butelkach i pojemnikach. Wczoraj Sanepid warunkowo dopuścił wodę w sieci wodociągowej do spożycia po przegotowaniu. Warunkowe dopuszczenie z korzystania z wody, nie oznacza, że jeszcze gdzieś występują bakterie Koli. Od lat natomiast w wodzie w Sulęcinie występuje duże stężenie manganu i żelaza. Obecnie trwają prace przygotowawcze do przebudowy stacji uzdatniania wody w Sulęcinie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku