°C

Ćwiczenia na wypadek ASF

fot:E.Kobelak
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano kilkudniowe ćwiczenia zorganizowane na wypadek pojawienia się na naszym terenie afrykańskiego pomoru świń.

W dzisiejszej konferencji udział wzięli lekarze weterynarii, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Lasów Państwowych oraz starostowie województwa lubuskiego. – Ćwiczenia odbyły się od 1 do 5 października i dały nam wiele ważnych informacji – mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

 

– By ustrzec zwierzęta przed zagrożeniem, każdy hodowca powinien rygorystycznie przestrzegać odpowiednich zasad – mówi Zofia Batorczak, lubuski wojewódzki lekarz weterynarii:

– Wirus ASF cały czas utrzymuje się na wschodniej granicy naszego kraju – mówił dziś w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk:

Jak zapewnia wojewoda Dajczak, nie ma sygnałów o pojawieniu się wirusa ASF ani w naszym województwie, ani w województwach sąsiednich. Służby muszą być jednak przygotowane na takie zagrożenie. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia lub życia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku