°C

Policja przejęła marihuanę za pół mln zł

 

Policjanci z Sulęcina zatrzymali 19-letniego Albańczyka, który przewoził w samochodzie 10 kg marihuany o wartości pół miliona zł. Albańczykowi grozi teraz do 10 lat więzienia

„Obywatel Albanii usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego przyznał się podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące” – powiedział rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Dodał, że trwa wyjaśnianie skąd obcokrajowiec wziął marihuanę i gdzie miała ona trafić.

Albańczyka zatrzymano na trasie nr 22 w Krzeszycach w pow. sulęcińskim. Mężczyzna na widok radiowozu drogówki przyspieszył, co wzbudziło podejrzenia policjantów z patrolu. Podczas kontroli auta w bagażniku funkcjonariusze znaleźli duży foliowy worek, a w nim 10 mniejszych pakunków z suszem roślinnym. Okazało się, że było w nich łącznie 10 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyku została oszacowana przez policję na pół mln zł. Z takiej ilości można uzyskać 30 tys. porcji marihuany – zaznaczył rzecznik.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku