°C

P.Jaki o delegalizacji organizacji Duma i Nowoczesność

źródło: YouTube (profil Ministerstwa Sprawiedliwości)
 

Prawdopodobnie dzisiaj wiceminister sprawiedliwości złoży wniosek o delegalizację organizacji Duma i Nowoczesność. Patryk Jaki odniósł się nagrania z ukrytej kamery ze spotkania organizacji, podczas którego jej członkowie głosili treści faszystowskie.

Materiał w sobotę wyemitowała stacja TVN. Zdaniem gościa radiowej Jedynki daje on podstawę, by prokuratora skierowała do sądu odpowiedni wniosek. „Wstępna analiza materiałów wskazuje na to, że przesłanki rażącego naruszenia prawa zostały spełnione” – powiedział. Patryk Jaki wyraził tez nadzieję, że sąd szybko rozważy taki wniosek.

Dwa dni temu prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszyzmu przez organizację Duma i Nowoczesność. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Za propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego grozi kara do dwóch lat więzienia Organizacja Duma i Nowoczesność od 2014 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku