°C

Wyborcza dogrywka w Gorzowie? Wyniki sondażu

Sondaż wyborczy
 

Czy w wyborach prezydenckich w Gorzowie będzie konieczna dogrywka? Mamy wyniki przedwyborczego sondażu preferencji gorzowian. Badanie dla Radia Zachód przeprowadził IBRiS.

Z sondażu wynika, że obecny prezydent Jacek Wojcicki może liczyć na wynik na poziomie 37,7 proc. Na drugim miejscu jest Sebastian Pieńkowski z PiS z poparciem 21,7 proc. pytanych.

Trzeciego w zestawieniu Roberta Surowca z Koalicji Obywatelskiej wskazało 16,4 proc. ankietowanych. Na kolejnym miejscu Marta Bejnar-Bejnarowicz z komitetu „Kocham Gorzów” – 8,9 proc. Ryszarda Knecia z komitetu „Fani Gorzowa” nie wskazał żaden z pytanych.

Warto dodać, że aż 15,3 proc. pytanych nie ma swojego faworyta.

 

Z sondażu wynika, że 50,4 proc. gorzowian wybiera się na wybory. 47,6 proc. nie chce brać udziału w głosowaniu. 2 proc. pytanych nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie.

Wyborcza dogrywka w Gorzowie? Wyniki sondażu Radio Zachód

Badanie metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) przeprowadził 7 października Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.

Przypomnijmy, że wcześniej zaprezentowaliśmy sondażowe preferencje w wyborach w Zielonej Górze http://www.zachod.pl/kto-wygra-wybory-w-zielonej-gorze/ oraz w wyborach do sejmiku lubuskiego http://www.zachod.pl/kto-wezmie-sejmik-czas-decyzji/


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku