°C

Wyborcza dogrywka w Gorzowie? Wyniki sondażu

Sondaż wyborczy

Czy w wyborach prezydenckich w Gorzowie będzie konieczna dogrywka? Mamy wyniki przedwyborczego sondażu preferencji gorzowian. Badanie dla Radia Zachód przeprowadził IBRiS.

Z sondażu wynika, że obecny prezydent Jacek Wojcicki może liczyć na wynik na poziomie 37,7 proc. Na drugim miejscu jest Sebastian Pieńkowski z PiS z poparciem 21,7 proc. pytanych.

Trzeciego w zestawieniu Roberta Surowca z Koalicji Obywatelskiej wskazało 16,4 proc. ankietowanych. Na kolejnym miejscu Marta Bejnar-Bejnarowicz z komitetu „Kocham Gorzów” – 8,9 proc. Ryszarda Knecia z komitetu „Fani Gorzowa” nie wskazał żaden z pytanych.

Warto dodać, że aż 15,3 proc. pytanych nie ma swojego faworyta.

 

Z sondażu wynika, że 50,4 proc. gorzowian wybiera się na wybory. 47,6 proc. nie chce brać udziału w głosowaniu. 2 proc. pytanych nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie.

Badanie metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) przeprowadził 7 października Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.

Przypomnijmy, że wcześniej zaprezentowaliśmy sondażowe preferencje w wyborach w Zielonej Górze http://www.zachod.pl/kto-wygra-wybory-w-zielonej-gorze/ oraz w wyborach do sejmiku lubuskiego http://www.zachod.pl/kto-wezmie-sejmik-czas-decyzji/

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.