°C

Odpady w Osowej Sieni zakopane nawet na kilku hektarach?

fot. Komenda Powiatowa Policji we Wschowie
 

Policja i prokuratura badają sprawę nieodpowiedniego postępowania z odpadami w miejscowości Osowa Sień. Teren, na którym mogą być zakopane śmieci może stanowić obszar nawet kilku hektarów.

Po koniec września wschowscy strażnicy miejscy otrzymali informację o dużych ilościach odpadów, które pojawiły się na polach w pobliżu Osowej Sieni. Z informacji wynikało, że część odpadów może być zakopana i mogą one zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców, jak również być niebezpieczne dla środowiska.

Czynności w tej sprawie podjęli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Gorzowie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z Zielonej Góry oraz przedstawicieli wschowskiego magistratu.

Pobrane i zabezpieczone zostały już próbki, które pomogą ustalić czy składowane w Osowej Sieni odpady stanowią zagrożenie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa we Wschowie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku