°C

Projekt promujący czytanie dzieciom książek

Biblioteka w Kolsku bierze udział w projekcie “Mała książka – Wielki człowiek”. Propozycja jest skierowana do rodziców i ich dzieci urodzonych w 2015 roku. Akcja ma zachęcić do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

– Każde dziecko, które do końca roku odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma specjalną wyprawkę promującą czytelnictwo – powiedziała Krystyna Ratajczak kierowniczka książnicy.
          

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka