°C

Projekt promujący czytanie dzieciom książek

Biblioteka w Kolsku bierze udział w projekcie “Mała książka – Wielki człowiek”. Propozycja jest skierowana do rodziców i ich dzieci urodzonych w 2015 roku. Akcja ma zachęcić do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

– Każde dziecko, które do końca roku odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma specjalną wyprawkę promującą czytelnictwo – powiedziała Krystyna Ratajczak kierowniczka książnicy.
          

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.