°C

Wyborcza dogrywka w Zielonej Górze?

Wybory prezydenckie 2018 /Radio Zachód/

Czy w wyborach prezydenckich w Zielonej Górze będzie konieczna dogrywka? Czy któryś z komitetów zdobędzie większość w radzie miasta? Mamy wyniki przedwyborczego sondażu preferencji zielonogórzan. Badanie dla Radia Zachód przeprowadził IBRiS.

Z sondażu wynika, że obecny prezydent Janusz Kubicki może liczyć na wynik na poziomie 50,9 proc. Na drugim miejscu jest Piotr Barczak z PiS z poparciem 18 proc. pytanych.

Trzeciego w zestawieniu Tomasza Nesterowicza z SLD wskazało 9,3 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca zajęli Sławomir Kotylak z Koalicji Obywatelskiej – 7,2 proc. oraz Anita Kucharska-Dziedzic z Ruchu Miejskiego Zielona Góra – 6,9 proc.

7,7 proc. pytanych nie ma swojego faworyta.

W wyborach do rady miasta komitet Janusza Kubickiego wskazało 26,8 proc. pytanych, Koalicję Obywatelską 21,2 proc., a Prawo i Sprawiedliwość 19,6 proc. Komitet SLD Lewica Razem mógłby liczyć na 12,6 proc. głosów, Ruch Miejski Zielona Góra na 6,1 proc. a ugrupowanie Kukiz’15 – 1,1 proc.

12,6 proc. pytanych nie wskazało żadnego z komitetów.

Z sondażu wynika, że 46,7 proc. zielonogórzan wybiera się na wybory. 48,3 proc. nie chce brać udziały w głosowaniu. 5 proc. pytanych jeszcze nie podjęło decyzji w tej sprawie.

Badanie metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) przeprowadził 1 października Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.
W kolejnych dniach wyniki sondażu przeprowadzonego w Gorzowie oraz preferencje w wyborach do sejmiku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.