°C

Wyborcza dogrywka w Zielonej Górze?

Wybory prezydenckie 2018 /Radio Zachód/
 

Czy w wyborach prezydenckich w Zielonej Górze będzie konieczna dogrywka? Czy któryś z komitetów zdobędzie większość w radzie miasta? Mamy wyniki przedwyborczego sondażu preferencji zielonogórzan. Badanie dla Radia Zachód przeprowadził IBRiS.

Z sondażu wynika, że obecny prezydent Janusz Kubicki może liczyć na wynik na poziomie 50,9 proc. Na drugim miejscu jest Piotr Barczak z PiS z poparciem 18 proc. pytanych.

Trzeciego w zestawieniu Tomasza Nesterowicza z SLD wskazało 9,3 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca zajęli Sławomir Kotylak z Koalicji Obywatelskiej – 7,2 proc. oraz Anita Kucharska-Dziedzic z Ruchu Miejskiego Zielona Góra – 6,9 proc.

7,7 proc. pytanych nie ma swojego faworyta.

W wyborach do rady miasta komitet Janusza Kubickiego wskazało 26,8 proc. pytanych, Koalicję Obywatelską 21,2 proc., a Prawo i Sprawiedliwość 19,6 proc. Komitet SLD Lewica Razem mógłby liczyć na 12,6 proc. głosów, Ruch Miejski Zielona Góra na 6,1 proc. a ugrupowanie Kukiz’15 – 1,1 proc.

12,6 proc. pytanych nie wskazało żadnego z komitetów.

Z sondażu wynika, że 46,7 proc. zielonogórzan wybiera się na wybory. 48,3 proc. nie chce brać udziały w głosowaniu. 5 proc. pytanych jeszcze nie podjęło decyzji w tej sprawie.

Wyborcza dogrywka w Zielonej Górze? Radio Zachód

Badanie metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) przeprowadził 1 października Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.
W kolejnych dniach wyniki sondażu przeprowadzonego w Gorzowie oraz preferencje w wyborach do sejmiku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku