°C

ARiMR zbiera wnioski od rolników poszkodowanych przez suszę

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Od 250 do nawet 1000 złotych do hektara - na takie wsparcie ze strony państwa mogą liczyć rolnicy poszkodowani przez tegoroczną suszę.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła właśnie nabór wniosków o wypłatę tzw. pomocy klęskowej.

Jak zaznacza Andrzej Trzop z lubuskiego oddziału Agencji, cała procedura podzielona została na dwa etapy, a o wsparcie mogą się ubiegać ci rolnicy, którzy otrzymali już od wojewody podpisane protokoły szkód:

 

Wysokość tzw. pomocy klęskowej będzie zróżnicowana i zależeć będzie m.in. od strat, jakie poniósł dany rolnik oraz od tego, czy był ubezpieczony czy nie:

 

Wniosek o wypłatę tzw. pomocy klęskowej złożył dziś m.in. Piotr Budzyński ze wsi Urzuty. Jak mówi, w ciągu kilku miesięcy stracił praktycznie wszystkie uprawy, dlatego przyda mu się każda pomoc:

 

Lubuski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szacuje, że w całym regionie wnioski o wsparcie w walce ze skutkami suszy złoży ponad 4 tys. rolników.

W budżecie państwa na pomoc dla poszkodowanych w całej Polsce zarezerwowano ok. 1,5 miliarda złotych.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.