°C

Nowe konkursy po renegocjacjach z Komisją Europejską

pixabay.pl

Walka ze smogiem, przedszkola dla seniorów, nowy sprzęt dla strażaków, a także promocja terenów inwestycyjnych - to główne założenia czterech nowych konkursów ogłoszonych przez władze województwa lubuskiego w ramach programu operacyjnego Lubuskie 2020.

Pieniądze na realizację tych projektów udało się znaleźć dzięki przesunięciom w funduszach unijnych dla naszego regionu.

Sylwia Pędzińska z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego podkreśla, że rozmowy z Komisją Europejską trwały kilka miesięcy i były bardzo trudne, ale ostatecznie udało się wynegocjować zmiany, na których zależało władzom województwa:

 

W ramach przesunięć dokonanych w Regionalnym Programie Operacyjnym udało się zarezerwować m.in. 10 mln złotych na walkę ze smogiem i wymianę starych pieców węglowych.

– To konkurs przeznaczony dla poszczególnych gmin, ale skorzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy – mówi Marek Kamiński z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

 

Marszałek Elżbieta Polak zaznacza, że dzięki renegocjacjom z Komisją Europejską można też ogłosić konkurs dotyczący usług społecznych związanych z opieką senioralną.

Na ten cel przeznaczono po przesunięciach kolejne 10 mln złotych:

 

Kolejne 10 mln złotych w Regionalnym Programie Operacyjnym przeznaczono też na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych poza gminami wchodzącymi w skład dwóch lubuskich ZIT-ów.

Dodatkowe 13 mln złotych wygospodarowano też na przeciwdziałania katastrofom naturalnym i ich skutkom oraz zakup sprzętu i szkolenia dla służb ratowniczych.

Więcej na temat ogłoszonych właśnie konkursów na www.lubuskie.pl

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.