°C

VI Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

źródło: parafia Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" - te słowa św. Augustyna będą w tym roku hasłem przewodnim Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Ks. Robert Patro, jeden z organizatorów tego wydarzenia, podkreśla, że coraz więcej mężczyzn w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej wyraża potrzebę nawiązania duchowej wspólnoty z innymi.

Stąd pomysł na doroczne spotkania w międzyrzeckim sanktuarium, które – jak mówi ks. Patro – zawsze mają wyjątkowy charakter:

 

VI Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu odbędzie się jutro.

Jak zaznacza ks. Robert Patro, w programie spotkania – oprócz mszy świętej i procesji z relikwiami Braci Męczenników – przewidziano także świadectwa mężczyzn zmagających się na co dzień z wyzwaniami współczesnego świata:

 

Jutrzejsza Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium w Międzyrzeczu rozpocznie się o 9.30 we wsi Św. Wojciech, skąd wyruszy procesja z relikwiami Pierwszych Męczenników Polski.

Podczas pielgrzymki Caritas diecezji zielonogórsko – gorzowskiej prowadzić będzie zbiórkę obuwia dla bezdomnych. Wszyscy, którzy chcieliby się włączyć w tę akcję, proszeni są o ofiarowanie nowych męskich butów w rozmiarach 42-44. Buty będzie można przekazać w Międzyrzeczu.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.