°C

20 tys. odbiorców bez wody

fot. Marta Czechowska
 

Mieszkańcy Sulęcina nie mogą korzystać z wody z gminnego wodociągu. Problem dotyczy też okolicznych miejscowości. W sumie ok. 20 tys. odbiorców.

Sanepid podejrzewa skażenie wody bakteriami typu coli. W związku z tym woda nie nadaje się do spożycia, nawet po przegotowaniu. Sanepid zabronił też kąpieli, prania czy mycia naczyń. Dziś o godz. 19 transport wody butelkowanej będzie rozdzielany mieszkańcom na Placu Czarnieckiego. Kolejny zaplanowany jest na jutro na godz. 9. Na bieżąco dostarczana jest też woda w beczkowozach.

Komunikat burmistrza Sulęcina:

W związku z kolejnym komunikatem Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sulęcinie potwierdzającym utrzymywanie się skażenia wody w wodociągu miejskim i wprowadzeniu dodatkowych zaostrzeń dotyczących możliwości użytkowania wody, informuję że podjąłem działania mające na celu zabezpieczenie na bieżąco dostawy wody pitnej do mieszkańców.

W dniu dzisiejszym woda dostarczana będzie beczkowozami. Proszę o śledzenie na stronie internetowej Urzędu bieżących informacji, gdzie podana zostanie m.in. informacja o lokalizacji punktu dystrybucji wody.

Prosimy również o poinformowanie sąsiadów, głównie osób starszych o wprowadzonych obostrzeniach i podjętych działaniach oraz o pomoc sąsiedzką. Do pomocy zgłosili się również strażacy ochotnicy myślę więc, że przy wzajemnej współpracy uda się sprawnie dostarczyć wodę w wystarczających ilościach dla wszystkim mieszkańców.

Woda w wodociągu nie jest niebezpieczna, a podjęte działania mają charakter prewencyjny. Mam nadzieję, że szybko uda się zlokalizować źródło skażenia i niedogodności nie będą trwały zbyt długo.

Burmistrz Sulęcina
(-) Dariusz Ejchart

20 tys. odbiorców bez wody Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku