°C

Kolejne ostrzeżenia przed dopalaczami

fot. archiwum
 

Podczas wakacji dużo częściej dochodzi do zatruć dopalaczami. Te substancje psychoaktywne w wielu przypadkach niosą za sobą skutki śmiertelne.

Oddziały ratunkowe w całym kraju, każdego roku podczas wolnego od szkoły przyjmują młodych ludzi, którzy po zażyciu dopalaczy, walczą o życie.
Szymon Michniewicz, lekarz z oddziału ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, zauważa, że proces ratowania zdrowia i życia często wydłuża się ze względu na nieznajomość substancji, z których składają się dopalacze:

 

 

Reakcja na przyjęte środki psychoaktywne zależy od człowieka i jego organizmu. Szymon Michniewicz zaznacza, że każda z substancji zawartych w dopalaczach może mieć różne skutki dla zdrowia:

 

 

Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podkreśla, że warto przypominać o skutkach śmiertelnych, które część osób mogłyby zniechęcić do spróbowania dopalaczy:

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku