°C

Kolejne ostrzeżenia przed dopalaczami

fot. archiwum

Podczas wakacji dużo częściej dochodzi do zatruć dopalaczami. Te substancje psychoaktywne w wielu przypadkach niosą za sobą skutki śmiertelne.

Oddziały ratunkowe w całym kraju, każdego roku podczas wolnego od szkoły przyjmują młodych ludzi, którzy po zażyciu dopalaczy, walczą o życie.
Szymon Michniewicz, lekarz z oddziału ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, zauważa, że proces ratowania zdrowia i życia często wydłuża się ze względu na nieznajomość substancji, z których składają się dopalacze:

 

 

Reakcja na przyjęte środki psychoaktywne zależy od człowieka i jego organizmu. Szymon Michniewicz zaznacza, że każda z substancji zawartych w dopalaczach może mieć różne skutki dla zdrowia:

 

 

Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podkreśla, że warto przypominać o skutkach śmiertelnych, które część osób mogłyby zniechęcić do spróbowania dopalaczy:

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.