°C

Oddział Centrum Badań Kosmicznych wkrótce w Lubuskiem

Grafika ilustracyjna, fot. Pixabay
 

Swój oddział w województwie lubuskim otworzy wkrótce Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Zostanie on zlokalizowany na terenie Parku Naukowego w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry.

Jak powiedział prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Grzegorz Brona, nie zdecydowano jeszcze jakie zadania będą tutaj realizowane. Możliwe, że ośrodek będzie zajmował się monitorowaniem tzw. pogody kosmicznej:

Jak dodał prezes Brona, rynek kosmiczny jest bardzo perspektywiczny:

Do najważniejszych z nich gość Radia Zachód zaliczył: nawigację, telekomunikację i obrazowanie satelitarne.

Rząd planuje, że w 2030 roku nasz przemysł kosmiczny ma być konkurencyjny w skali globalnej i ma móc zapewnić Polsce niezależny dostęp do danych satelitarnych i ich zastosowanie.

Całej rozmowy z Grzegorzem Broną można wysłuchać poniżej.

http://www.zachod.pl/grzegorz-brona/


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku