°C

Porozumienie w sprawie zjazdów w Lubieszowie

fot. S. Kordyjalik

W Iłowej burmistrz miasta i wójt Wymiarek podpisali porozumienie w sprawie wspólnego działania na rzecz budowy zjazdów w Lubieszowie na drogę nr 18. Paweł Lichtański i Wojciech Olszewski podkreślają, że ciężkie pojazdy zdążające do Iłowej i Wymiarek jadą wąskimi drogami, stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i mieszkańców mijanych miejscowości.

– Jest to także rozwiązanie tańsze, bo proponowana droga alternatywna, jaką chce nam wybudować GDDKiA kosztuje więcej, niż stworzenie zjazdów w Lubieszowie – mówi Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej.

 

 

Wojciech Olszewski, wójt Wymiarek podkreśla, że skrzyżowanie z drogą nr 18 istnieje od lat i wystarczy je zmodernizować, by nadal pełniło swoją funkcję.

 

 

Przypomnijmy, że dwa lata temu powołano do życia „Porozumienie A18”, którego celem jest lobbowanie na rzecz remontu południowej nitki drogi nr 18 i przywrócenie jej statusu autostrady. Dotychczasowe działania, nie dały, niestety, żadnych rezultatów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.