°C

Porozumienie w sprawie zjazdów w Lubieszowie

fot. S. Kordyjalik
 

W Iłowej burmistrz miasta i wójt Wymiarek podpisali porozumienie w sprawie wspólnego działania na rzecz budowy zjazdów w Lubieszowie na drogę nr 18. Paweł Lichtański i Wojciech Olszewski podkreślają, że ciężkie pojazdy zdążające do Iłowej i Wymiarek jadą wąskimi drogami, stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i mieszkańców mijanych miejscowości.

– Jest to także rozwiązanie tańsze, bo proponowana droga alternatywna, jaką chce nam wybudować GDDKiA kosztuje więcej, niż stworzenie zjazdów w Lubieszowie – mówi Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej.

 

 

Wojciech Olszewski, wójt Wymiarek podkreśla, że skrzyżowanie z drogą nr 18 istnieje od lat i wystarczy je zmodernizować, by nadal pełniło swoją funkcję.

 

 

Przypomnijmy, że dwa lata temu powołano do życia „Porozumienie A18”, którego celem jest lobbowanie na rzecz remontu południowej nitki drogi nr 18 i przywrócenie jej statusu autostrady. Dotychczasowe działania, nie dały, niestety, żadnych rezultatów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku