°C

Nowe parawany na oddz. nefrologii w Zielonej Górze

Fot. S. Malcher - Nowak
 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Nerka" pomogło Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze w zakupie specjalistycznych podwieszanych parawanów.

Zamontowano je na pięciu salach Klinicznego Oddziału Nefrologii, dzięki czemu możliwe jest swobodne odgradzanie od siebie łóżek, na których leżą pacjenci lub osoby dializowane.

Maria Stasińska, oddziałowa zielonogórskiej nefrologii, podkreśla, że dzięki temu zwiększy się komfort opieki nad chorymi, bo będzie im można zapewnić np. większą intymność:

 

Zakup i montaż parawanów na Oddziale Nefrologii możliwy był dzięki darowiźnie przekazanej szpitalowi w Zielonej Górze przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka”.

Jak zaznacza szefowa organizacji, prof. Bogumiła Burda, ponad 7,5 tys. złotych na ten cel zebrano w trakcie aukcji zorganizowanej na specjalnym balu dla członków i przyjaciół stowarzyszenia:

 

Prof. Bogumiła Burda przypomina, że Stowarzyszenie „Nerka” od wielu lat wspiera zielonogórski szpital, pomagając w doposażaniu oddziału nefrologii i stacji dializ:

 

Dodajmy, że Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka” działa w Zielonej Górze od 24 lat. W tym czasie, dzięki wsparciu organizacji, oddział nefrologii i stacja dializ zielonogórskiego szpitala wzbogaciły się o sprzęt i wyposażenie za ok. 250 tys. złotych.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku