°C

Oddział Centrum Badań Kosmicznych w Lubuskiem

foto: pixabay
 

W Lubuskiem powstanie Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Oddział będzie funkcjonował na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie, w siedzibie firmy Hertz Systems.

Jak mówi Zygmunt Rafał Trzaskowski, dyrektor generalny firmy Hertz Systems to bardzo dobra wiadomość dla całego województwa.

Marszałek Elżbieta Anna Polak mówi, że to kolejny krok by stworzyć w regionie profesjonalny Park Technologii Kosmicznych.

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie zainteresowanych stron, by ustalić zasady finansowania oddziału Centrum Badań Kosmicznych PAN.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku