°C

Pięć tysięcy podpisów przeciw recyklingowi pod Sulechowem

źródło YouTube / Ruch Miejski Zielona Góra

Ponad 5 tysięcy podpisów zebrali już protestujący przeciwko budowie zakładu recyklingu w Nowym Świecie pod Sulechowem. Inwestycja jest zależna od decyzji środowiskowej.

– Ludzie są coraz bardziej świadomi problemu związanego z magazynowaniem odpadów, który dotyczy całego kraju – mówi Wiesław Kołakowski sołtys wsi Nowy Świat i prezes stowarzyszenia „Czysty Sulechów”:

Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, tłumaczy dlaczego był przychylny inwestycji. Jak mówi, nie spodziewał się, że sprawa wywoła tak duże protesty:

W skutek protestów umowa sprzedaży działki została odroczona. By sfinalizować transakcję potrzebna będzie decyzja środowiskowa.

W firmie recyklingowej, która swoją siedzibę ma już w Zielonej Górze, doszło dziś do spotkania przedstawicieli firmy i protestującymi.

– Dwa pytania, które zadaliśmy mówią wszystko – mówi Zbigniew Kaczmar radny z Sulechowa, członek stowarzyszenia „Czysty Sulechów”:

Do tematu będziemy wracać w naszych wiadomościach. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.