°C

Świebodzin – mobilne muzeum prezydenta

fot. S. Kordyjalik
 

Do 56 miast dotrze Mobilne Muzeum Multimedialne, które 21 czerwca wyruszyło w drogę z pałacu prezydenckiego w Warszawie. Projekt jest realizowany z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

W czwartek i piątek mobilne muzeum gości w Świebodzinie. Mieszkańcy z zainteresowaniem zwiedzali nietypową placówkę muzealną.

 

 

Krzysztof Budziński, koordynator trasy Mobilnego Muzeum Medialnego podkreśla, że w naczepie TIR-a pomalowanego w barwy białe i czerwone, mieści się medialny zapis cząstki dziejów Rzeczpospolitej i postaci, które wpisały się w jej historię.

 

 

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie zwiedzającym – za pomocą m.in. archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmentów filmów historycznych, nowoczesnych animacji oraz interaktywnych aplikacji – wiedzy na temat historii Polski, zachęcenie rodaków do wspólnego świętowania jubileuszu stulecia odzyskanie niepodległości, a także dopełnienie lokalnych obchodów związanych z tą nadchodzącą rocznicą. W naszym regionie Muzeum odwiedzi jeszcze Międzyrzecz i Strzelce Krajeńskie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku