°C

Zagroda Młyńska w Bogdańcu potrzebuje remontu

zdj. Lech Dominik
 

Muzeum Lubuskie imienia Jana Dekerta w Gorzowie złożyło wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego 2020, o przyznanie funduszy na remont Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu, które jest filią tej placówki.

 
 Koszt przeprowadzenia prac remontowo – konserwatorskich oszacowano na prawie 7 mln złotych. Większość pieniędzy na tę inwestycję , bo aż 85% ma pochodzić właśnie z tego programu , a tzw. wkład własny zapewnia Zarząd Województwa Lubuskiego. Mówi Ewa Pawlak, dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie:
 
 
 
Zdaniem dyrektor Ewy Pawlak w czasie wakacji powinny pojawić się informacje czy prace konserwatorsko – remontowe w obiektach muzealnych w Bogdańcu mają szansę na dofinansowanie:
 
 
 
W projekcie przewidziano między innymi  odtworzenie koła młyńskiego, a także budowę sanitariatów dla zwiedzających oraz utworzenie sal edukacyjnych.

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku