°C

Czerwieńsk nagrodzony za wysoką wyszczepialność

Fot.: A. Steciąg
 

Czerwieńsk wygrał 1 mln złotych nagrody za zachęcanie mieszkańców do szczepień.

Do końca października ubiegłego roku w całej gminie zaszczepiło się ponad 56 procent mieszkańców, co było najlepszym wynikiem w powiecie zielonogórskim. Jak mówi Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska, tak wysoki poziom wyszczepialności pozwolił na zdobycie głównej nagrody w rządowym konkursie pod nazwą „Rosnąca odporność”.

– To wielu starań i rozmów, jakie prowadziliśmy na ten temat z mieszkańcami – dodaje Iwanus:

Piotr Iwanus podkreśla, że wygrany milion złotych gmina chce przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Czerwieńska. Wszystko zależy jednak od rozmów z wojewodą lubuskim i Wojewódzką Kolumną Transportu Sanitarnego:

Pierwsze rozmowy na temat punktu, w którym mogłaby stacjonować karetka pogotowia dla gminy Czerwieńsk, mają się odbyć w przyszłym tygodniu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to prace budowlane powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku