°C

AZL zaprasza na szkolenie szybowcowe

azl
 

Jesteś zdrowy, młody i marzysz o lataniu? Zgłoś się do Aeroklubu Ziemi Lubuskiej! Prowadzony przez AZL w Przylepie Ośrodek Szkolenia Lotniczego rozpoczyna właśnie podstawowy kurs na pilota szybowców.

Jak mówi Artur Haładyn, dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, szkolenie teoretyczne rozpocznie się już pod koniec stycznia. Później, wraz z poprawą pogody, kursanci przejdą szkolenie praktyczne i wykonają pierwsze loty:

Szkolenie przyszłych pilotów szybowcowych odbywać się będzie na lotnisku w Przylepie w soboty i niedziele, w grupach 10 – 12 osobowych. Artur Haładyn zapewnia, że kurs nie jest zbyt trudny, choć wymaga dość dużego zaangażowania i systematyczności:

Zdaniem Artura Haładyna, pilotem szybowca może zostać praktycznie każdy. Jak podkreśla, wymagania stawiane kursantom nie są już tak restrykcyjne, jak kiedyś:

Dodajmy, że w zeszłym roku podstawowe szkolenie szybowcowe w Ośrodku Szkolenia Lotniczego w Przylepie przeszło 40 osób. 

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku