°C

Chętni do policji sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód

fot. K.Gonera
 

Każdy, kto rozważa pracę w policji powinien między innymi pokonać w określonym czasie tor sprawności fizycznej. W hali sportowej żagańskiego kompleksu Arena była sposobność, aby sprawdzić swoje przygotowanie.

Przy rekrutacji kandydat musi spełnić kilka niezbędnych wymogów formalnych. Musi także zdać egzamin sprawnościowy – Kandydaci są naprawdę zdeterminowani, a to już część drogi do osiągnięcia celu – mówi młodszy inspektor Marcin Sapun, komendant powiatowy Policji w Żaganiu:

O tym, że tor nie jest tak łatwy, jak pozornie wygląda przekonało się już wielu. – Aby go zaliczyć, wiele osób trenuje intensywnie i przystępuje do niego kilka razy – zaznacza nadkomisarz Marek Wawrzyniak:

Mieszkaniec Zgorzelca Kacper Podkładek przyjechał się sprawdzić po raz pierwszy. – Sporo już wiem i oczywiście słucham rad specjalistów – dodaje:

Iga Świątek ma za sobą doświadczenie lekkoatletyczne. Jak przyznaje, nie ma obaw o czas. – Nie można jednak spoczywać na laurach – podkreśla:

Monika Olchowy startuje po raz siódmy. Jak mówi problem stanowiła dla niej konkurencja z piłkami:

Dodajmy, że aby zaliczyć test, należy go pokonać poniżej 1 minuty i 41 sekund.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku