°C

Politycznie o tarczy antyinflacyjnej

Fot. Envato
 

Lokalni politycy skomentowali założenia tarczy antyinflacyjnej. Przepisy przewidują, że od 1 lutego do 31 lipca stawka podatku VAT na żywność zostanie obniżona do zera. Taka wysokość podatku będzie obowiązywać też na gaz ziemny i nawozy. Do 5 procent obniżony zostanie VAT na prąd i ciepło, natomiast do 8 procent na paliwa.

To rozwiązanie na tu i teraz, ale problem nie zniknie – komentował Arkadiusz Dąbrowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego:

W dużej mierze wzrost cen energii nie zależy od nas – dodawał Jacek Budziński z Prawa i Sprawiedliwości, wskazując na politykę rosyjsko – niemiecką:

Tomasz Nesterowicz z Nowej Lewicy uważa działania rządu za spóźnione. Jego zdaniem, proponowane rozwiązania mogą, ale nie muszą się przełożyć na ceny:

Eneasz Gawora z Konfederacji zwrócił uwagę na kwestię dodruku pieniędzy:

Nasi goście rozmawiali w programie Sobota po 9.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku