°C

Gdzie szukać informacji o zmianach podatkowych?

Fot. Envato
 

Ministerstwo Finansów zachęca osoby szukające informacji o reformie podatkowej w ramach Polskiego Ładu, aby odwiedziły strony internetowe.

Portale adresowane są do wszystkich zainteresowanych podatników, w tym emerytów i przedsiębiorców.

Strony na których można znaleźć wyczerpujące informacje, to: podatki.gov.pl i wiecejwportfelach.gov.pl.

Na obu stronach znajdują się przewodniki dotyczące między innymi oświadczenia PIT-2, ulgi dla pracujących seniorów, ulgi dla klasy średniej czy zasad rozliczania zaliczek na podatek dochodowy. Resort finansów umieścił też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i kalkulator wynagrodzeń.

Ministerstwo zachęca również do kontaktu z infolinią Krajowej Informacji Skarbowej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00, pod numerem 801 055 055 dla połączeń z telefonów stacjonarnych i 22 330 03 30 z komórek. Inną dostępną opcją jest telefon lub bezpośrednia wizyta w najbliższym Urzędzie Skarbowym. W związku z reformą podatkową ich czas pracy został wydłużony do godziny 19.00 w dni robocze. Mają one obowiązywać do końca lutego.

W przyszłym tygodniu Ministerstwo Finansów będzie też kontynuować spotkania online (livechaty) dla księgowych dotyczące podatkowych aspektów Polskiego Ładu, w tym związanych z obliczaniem wynagrodzeń pracowników. Spotkania będą otwarte, bez konieczności wcześniejszej rejestracji i prowadzone przez program MS Teams. Linki do nich znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Gdzie szukać informacji o zmianach podatkowych? | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku