°C

Policja skontroluje autobusy wiozące dzieci na ferie

fot. K.Gonera
 

Lubuscy uczniowie odpoczywają już od nauki. Rozpoczęły się zimowe ferie. To także początek zorganizowanych wyjazdów autokarami. Policjanci przypominają, że można sprawdzić ich stan techniczny. Wystarczy poinformować o wyjeździe autobusu z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Funkcjonariusze skontrolują pojazd oraz kierowców wiozących dzieci na wypoczynek. – Kontrolujemy nie tylko pojazd, ale i kierowcę – mówi komisarz Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach:

– Sprawny autobus, wypoczęty kierowca to podstawa – dodaje komisarz Berestecka:

Rodzice podkreślają, że takie sprawdzenie daje poczucie, że dzieci są bezpieczne:

Dodajmy, że na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić dane o badaniu technicznym autokaru, czy informacje o polisie OC.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku