°C

„Dzień Świra” w teatrze

Teatr im. J. Osterwy
 

W gorzowskim teatrze trwają próby do spektaklu „Dzień Świra”. To gorzka komedia o absurdach życia polskiego inteligenta napisana przez Marka Koterskiego. Na podstawie scenariusza powstał także kultowy film.

Reżyserem spektaklu, który będzie można zobaczyć w Teatrze im. Juliusza Osterwy jest Paweł Szkotak. „Dzień Świra” jest ponadczasową opowieścią, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie – mówi dyrektor Jan Tomaszewicz.

Filmowa adaptacja „Dnia Świra” jest jednym z najczęściej oglądanych polskich filmów. W spektaklu, który będzie wystawiany w Gorzowie, w postać głównego bohatera – Adasia Miauczyńskiego wciela się Jan Mierzyński.

Premiera „Dnia Świra” w gorzowskim Teatrze odbędzie się 29 stycznia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku