°C

Nowa świetlica wiejska w Santocznie

www.facebook.com/wojtgminyklodawa
 

W podgorzowskim Santocznie powstaje nowoczesna świetlica wiejska. Dotychczasowe miejsce spotkań mieszkańców było w złym stanie technicznym. Budowa nowego jest możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Obecna świetlica wiejska w Santocznie powstała 15 lat temu. Została zbudowana z 7 kontenerów, które po kilkunastu latach użytkowania wymagały gruntownej i kosztownej modernizacji. Mówi wójt gminy Kłodawa, Anna Mołodciak:

Nowa świetlica będzie murowana i dwa razy większa od dotychczasowej. Na 300 metrach kwadratowych znajdzie się m.in. sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym i pomieszczenie do rehabilitacji. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i tańszy w utrzymaniu.

Budowa świetlicy wiejskiej w Santocznie kosztuje ponad 2 miliony złotych. 1,5 miliona to dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Nowe miejsce spotkań ma być gotowe w drugiej połowie roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku