°C

Działki nad jeziorem Reczynek będą uzbrojone

fot. UM Ośno Lubuskie
 

Ośno Lubuskie sprawę gospodarki wodno-ściekowej w pobliżu jeziora Reczynek ma dobrze rozwiązaną. Ścieki odprowadzane są do oczyszczalni, a jezioro ma doskonałą wodę. Nad jeziorem są jednak działki budowlane, gdzie inwestorzy chcą stawiać domy.

– Uznaliśmy, że działki, które będziemy sprzedawać muszą być wyposażone we wszystkie media, aby mieć pewność, że nic naszemu akwenowi nie zagraża – mówi Stanisław Kozłowski, burmistrz Ośna Lubuskiego.

Uzbrojenie terenu przy jeziorze Reczynek w Ośnie Lubuskim w sieć wodno-kanalizacyjną wraz z budową nawierzchni jezdni, chodników i oświetlenia drogowego wycenione jest na 6 milionów złotych. Gminie udało się otrzymać dofinansowanie na ten cel w kwocie 5,7 mln złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku