°C

Po uzyskaniu pomocy, okradł szpital w Drezdenku. Trafił „pod opiekę” policji

Fot. KWP w Gorzowie
 

Do pięciu lat więzienia grozi 38-latkowi, który po uzyskaniu pomocy w szpitalu w Drezdenku zamiast podziękować medykom, ukradł drobny sprzęt, bandaże i leki – poinformował w piątek Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w środę (12 stycznia br.). Tego dnia wcześnie rano na izbę przyjęć zgłosił się 38-latek, który potrzebował pomocy medycznej. Kiedy ją otrzymał, postanowił wzbogacić się kosztem szpitala i dokonał kradzieży. Zabrał z niego zaciski chirurgiczne, nożyczki, ostrza do skalpeli, igły, bandaże i leki.

Jak zrelacjonował Bartos, mężczyzna spakował swój łup do torby i zaczął uciekać. Nie reagował na krzyki medyków, którzy próbowali go zatrzymać. Kiedy mężczyzna opuścił szpital, o kradzieży powiadomiono policję.

Dzielnicowi z Drezdenka szybko namierzyli podejrzewanego w pobliżu dworca kolejowego. 38-latek został tam zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań, a skradzione rzeczy jeszcze tego samego dnia wróciły do szpitala. Ich wartość oszacowano na około 1,2 tys. zł.

„Jednak nie kwota a sam fakt, że pacjent zamiast być wdzięczny za pomoc, pokusił się na sprzęt i leki, które przecież mają służyć innym potrzebującym, nie wymaga komentarza”

– zaznaczył Bartos.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku