°C

Kukiz o „komisji podsłuchowej”: Będę miał 48 podpisów za powołaniem

 

Paweł Kukiz zapowiada, że prawdopodobnie zbierze 48 podpisów posłów pod swoim projektem komisji badającej sprawę podsłuchów w Polsce od 2007 roku. Taka liczba wystarczyłaby, aby projekt trafił pod obrady Sejmu.

Lider koła Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia mówił w Programie 3. Polskiego Radia, że komisji raczej nie poprą PiS i KO, ale deklarację poparcia złożyły mniejsze ugrupowania w Sejmie. Dodał, że „pełną wiedzę” w sprawie liczby podpisów będzie miał jutro. Wymagane jest 46. Wskazał, że „wstępnie bardzo mocno” wniosek poparły między innymi przedstawiciele PSL-Koalicji Polskiej, Konfederacji i koła Polskie Sprawy.

Wczoraj w Programie 3. Polskiego Radia lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że jego ugrupowanie byłoby skłonne poprzeć projekt, ale chciałoby, żeby komisja badała podsłuchy od 2005 roku, czyli także za poprzednich rządów PiS.

Wcześniej klub Koalicji Obywatelskiej złożył w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie podsłuchiwania parlamentarzystów, dziennikarzy, prawników oraz kandydatów w wyborach w latach 2019-2020. Była to odpowiedź na medialne doniesienia w sprawie używania systemu Pegasus wobec polityka PO Krzysztofa Brejzy, adwokata Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek.

W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że „opowieści opozycji o użyciu Pegasusa w celach politycznych to całkowite bzdury”. Dodał, że nie ma powodów, by sprawą zajęła się komisja śledcza.

 


WIĘCEJ NA TEN TEMAT:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku