°C

Nowa siedziba pogotowia ratunkowego w Szprotawie

Fot. Marek Turowski.
 

Od dziś stacja pogotowia ratunkowego w Szprotawie 105. Szpitala Wojskowego ma nową siedzibę. Teraz znajduje się w budynku spółki komunalnej przy ulicy Chrobrego. Dyrekcja szpitala wystąpiła do władz miasta z prośbą o znalezienie nowego obiektu.

Do tej pory stacja mieściła się w straży pożarnej, ale jednostka zmienia swoją siedzibę. Poza tym było to daleko od centrum. – Chcieliśmy, aby stacja była w Szprotawie, dlatego stanęliśmy na wysokości zadania – powiedział burmistrz Mirosław Gąsik:

– Teraz warunki mamy dużo lepsze niż w poprzednich pomieszczeniach, które dzierżawiliśmy w straży pożarnej – powiedzieli ratownicy medyczni:

105. Szpital Wojskowy w Żarach prowadzi na terenie powiatów żagańskiego i żarskiego sześć stacji pogotowia ratunkowego.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku