°C

Bezpieczniejszy długi weekend i początek roku na drogach

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Początek roku był na drogach bezpieczniejszy, niż w zeszłym roku. Podczas minionego długiego weekendu doszło do 131 wypadków drogowych, w których zginęło 14 osób, a 170 zostało rannych.

Od czwartku za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę na obszarze zabudowanym odebrano prawo jazdy 206 kierowcom. W zeszłym roku w tym samym czasie było takich przypadków 592. Od początku roku takich kierowców było 508, czyli również mniej niż przed rokiem, kiedy w tym czasie prawo jazdy za to wykroczenie straciło 1215 kierowców.

Od początku roku na polskich drogach doszło do 333 wypadków, w których zginęło 46 osób, a rannych zostało 381. Policjanci zatrzymali 1772 nietrzeźwych kierujących. To o około 30 mniej wypadków, niż w zeszłym roku, o dwóch mniej zabitych, a rannych o 14.

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że powodem śmiertelnych wypadków nadal jest nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków na drodze i zmiennych warunków pogodowych. Do tragicznego wypadku doszło 6 stycznia na Moście Poniatowskiego w Warszawie.

Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z drugim samochodem osobowym, prowadzonym przez 46-letniego mężczyznę. Kierowca pierwszego auta zginął na miejscu, a 47-letnia pasażerka drugiego pojazdu trafiła do szpitala.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku