°C

Za nami kolejny etap VI Olimpiady Statystycznej

Fot. Urząd Statystyczny w Zielonej Górze
 

W Zielonej Górze odbył się dzisiaj etap okręgowy VI Olimpiady Statystycznej. Podobnie, jak na etapie szkolnym, uczniowie rozwiązywali test on-line, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin nauki.

Jak mówi Iwona Goździcka z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, olimpiada ma charakter interdyscyplinarny i wymaga od uczestników dużego zakresu wiedzy:

Do drugiego etapu Olimpiady Statystycznej zakwalifikowała się w tym roku m.in. Zofia Ambrożewicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie, która przyznaje, że w trakcie przygotowań bardzo polubiła statystykę i związane z nią zagadnienia:

W dzisiejszych zawodach biorą też udział uczniowie ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach. Ich opiekun, Zygmunt Krawczyk, podkreśla, że przygotowanie do tej olimpiady nie było łatwe i wymagało od nich dużego zaangażowania i szerokiej wiedzy.

– Wiem jednak, że przyda im się to w przyszłości – dodaje:

Dodajmy, że aby zakwalifikować się do kolejnego etapu VI Olimpiady Statystycznej trzeba dziś dostać co najmniej 50 z 80 możliwych do zdobycia punktów. Finał centralny olimpiady odbędzie się w marcu przyszłego roku w Warszawie.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku