°C

Studencki konkurs na budowlę z pierników

Fot.: A. Steciąg
 

Były choinki, stajenki, mostki, małe domki z zagrodami czy nawet coś w rodzaju pałacu, a wszystko zbudowane z pierników...

Na Uniwersytecie Zielonogórskim zorganizowano dziś drużynowy konkurs na najlepszą piernikową konstrukcję. Wzięło w nim udział ok. 50 studentów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

– Zasady są bardzo proste, a uczestników ogranicza tylko ich własna wyobraźnia – mówi współorganizator konkursu dr inż. Bartosz Michalak:

Studenci biorący udział w dzisiejszym konkursie podkreślali, że to świetna zabawa, w trakcie której mogą wykorzystać m.in. swoją wiedzę z zakresu architektury czy budownictwa:

Konkurs na najlepszą konstrukcję z piernika wymyśliła trzy lata temu ówczesna dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska prof. Maria Mrówczyńska.

– W ubiegłym roku mieliśmy edycję zdalną i studenci wysyłali nam zdjęcia swoich prac, a w tym roku znów budujemy z pierników stacjonarnie, na naszym wydziale – cieszy się obecna dziekan prof. Anna Bazan – Krzywoszańska:

Dodajmy, że w tym roku najlepszą konstrukcję z pierników zbudowały studentki II roku budownictwa: Anna Kaczmarek, Karolina Nowak i Wiktoria Łukaszewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali jednak świąteczne worki z pamiątkowymi nagrodami.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku