°C

Coraz więcej pszczelarzy w województwie lubuskim

Fot.:Z.Popielecka
 

Obecnie ponad 800 pszczelarzy zajmuje się produkcją miodu w regionie. Najbardziej popularny jest miód akacjowy, który można zakupić na każdym lokalnym targu.

Pszczelarze na co dzień współpracują z Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego, które zajmuje się promocją ich działań.

Jacek Urbański, dyrektor instytucji, podkreśla, że województwo lubuskie słynie z miodu, dlatego jego producenci powinni otrzymywać pomoc:

 

 

Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Zbigniew Kołodziej, podkreśla, że ważne jest wsparcie finansowe, dzięki temu lokalne pasieki rozwijają się:

 

 

Bogusław Dubiel, prezes Lubuskiego Związku Pszczelarzy, podkreśla, że produkcją miodu zajmują się pasjonaci. Jak dodaje, jednym z ważniejszych celów związku jest przeszkolenie młodych osób, które kontynuowałyby lokalne tradycje:

 

 

Współpracę z Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego rozpoczęli również myśliwi, którym zależy na docieraniu do lokalnych producentów zajmujących się przetwórstwem dziczyzny.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku