°C

Łukasz Czapla sportowcem 20 lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego

Marek Staniszewski
 

Strzelec Łukasz Czapla został zwycięzcą plebiscytu na sportowca 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zwycięzca jest dwunastokrotnym medalistą mistrzostw świata (w tym juniorów), z czego ośmiokrotnie złotym. Czternastokrotnie zdobył również medale mistrzostw Europy, wygrywając sześć złotych.

Laureatów wyłoniono spośród 20 sportowców, absolwentów zielonogórskiej uczelni, wytypowanych przez Kapitułę Konkursową. Uroczystość wręczenia statuetek trzem najlepszym sportowcom odbyła się w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego.Organizatorem plebiscytu jest Uniwersytet Zielonogórski i Klub Uczelniany AZS UZ. A jak wyróżnienie przyjął Łukasz Czapla?

Drugie miejsce w plebiscycie zajęli Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło – mistrzopwie świata w rock and rollu akrobatycznym, a na trzecim miejscu uplasowała się Emilia Czerwińska – przedstawicielka MMA:

W kapitule plebiscytu był Marek Lemański – dyrektor KU AZS UZ, podkreślił, że wybrana trójka to sportowcy, którzy świetnie reprezentowali uczelnię i miasto na najwyższym poziomie sportowym:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku