°C

Świąteczne kartki dla żołnierzy od przedszkolaków z Bożnowa

fot. K.Gonera
 

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w podżagańskim Bożnowie wykonały okolicznościowe kartki. Wszystkie powędrują do żołnierzy Czarnej Dywizji wykonujących zadania przy granicy polsko-białoruskiej.

W placówce zagościło dziś wojsko. Mundurowi przekażą ręcznie wykonane pocztówki z życzeniami tym, którzy święta spędzą na służbie w północno-wschodniej części kraju. – To symboliczny akt pamięci i podziękowania wszystkim żołnierzom – mówi wójt gminy Leszek Ochrymczuk:

Dyrektor szkoły Dorota Łosyk przyznaje, że dzieci chętnie podjęły się tej inicjatywy i włożyły w prace swoje serca. – Wielu rodziców przedszkolaków służy w mundurze – dodaje dyrektor:

– Wszystkie te prace wraz z życzeniami od dzieci trafią do żołnierzy – mówi reprezentująca Czarną Dywizję major Katarzyna Sawicka:

Wśród przedszkolaków są tacy, których rodzic jest żołnierzem. – Może kartę dostanie tata – dodają:

Dodajmy, że do placówki w Bożnowie uczęszcza 94 przedszkolaków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku