°C

3-letnia Iga walczy o życie! Potrzeba 9,5 mln zł

www.siepomaga.pl/iga
 

Pilnie potrzebna pomoc dla 3-letniej Igi z Torzymia. Dziewczynka choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni, który zagraża jej życiu. Nie może chodzić, ma problemy z poruszaniem rączkami czy przełykaniem pokarmu. Wymaga stałej opieki i codziennej rehabilitacji.

Mimo starań rodziców choroba postępuje. Jedyną szansą dla Igi jest terapia genowa, która jest najdroższym lekiem świata. Życie 3-letniej Igi zostało wycenione na kwotę 9,5 mln zł. Zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc. Mówi Karolina Czekalska, mama dziewczynki:

Walka o życie 3-latki to wyścig z czasem. Terapia genowa może być przeprowadzona jedynie u osób ważących poniżej 13,5 kg. Teraz Iga waży 10 kg. W zbiórkę pieniędzy na leczenie dziewczynki zaangażowali się mieszkańcy Torzymia, Kostrzyna czy Słubic. Uruchomili internetową zrzutkę i prowadzą licytacje. Ale to ciągle kropla w morzu potrzeb, mówi Jowita Niekrasz, organizatorka zbiórki:

Pomóc 3-letniej Idze może każdy. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/iga .


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku