°C

Będzie dalsze wsparcie dla branży pszczelarskiej

Fot. Envato
 

Rok 2021 był rokiem poświęconym branży pszczelarskiej. Branża pszczelarska, która w lubuskim rozwija się bardzo dynamicznie i jest jedną z największych w kraju, uzyska wsparcie wojewódzkie również w kolejnym roku.

Na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej problemom pszczelarzy, wicemarszałek lubuski Stanisław Tomczyszyn podkreślił, że lubuskie jako kraina wina i miodu wspiera środowisko producentów miodu, a przy okazji zaplanowano również przyszłoroczne wspólne imprezy.

Jacek Urbański, dyrektor Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego wskazywał, że w roku 2021 bardzo mocno postawiono na promocję pszczelarstwa w regionie lubuskim:

W Lubuskiem jest obecnie około 1200 pszczelich rodzin.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku