°C

Bezpieczne zakupy przedświąteczne

fot. Pixabay
 

Czas przygotowań do świąt grudniowych to okres zakupów. Zarówno robionych w sieci, jak i tradycyjnie w marketach i galeriach. Towarzyszy im często pośpiech i brak ostrożności, co przyciąga oszustów i złodziei. Policja przypomina główne zasady bezpieczeństwa.

Poszukując prezentów, przeglądamy wiele stron internetowych. Niestety łatwo o nierozważny krok i jedno kliknięcie na link może często wiele kosztować. – Sposobów nieuczciwości w sieci jest coraz więcej – mów komisarz Aneta Berestecka z żarskiej Komendy Powiatowej Policji:

– Również podczas tradycyjnych zakupów w centrach handlowych należy zachować czujność. W okresie przedświątecznym ruch jest większy, co sprzyja kradzieżom – dodaje komisarz Berestecka:

Policja przypomina, aby każde próby kradzieży zgłaszać niezwłocznie funkcjonariuszom.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku