°C

Na wyjazd z Białorusi do UE oczekuje rekordowe 5 tysięcy TIR-ów

Fot. Belarus in action/Twitter
 

Kolejki ciężarówek na granicach Białorusi z krajami Unii Europejskiej wydłużyły się jeszcze bardziej. Dziś przed południem na wyjazd z Białorusi do Polski na Litwę i Łotwę oczekiwało rekordowe 5 tysięcy TIR-ów.

Tradycyjnie najwięcej ciężarówek stoi na pięciu przejściach granicznych Białorusi z Litwą – 2200. Na wjazd do Polski na dwóch przejściach granicznych oczekuje prawie 1800 ciężarówek. Zaś na dwóch przejściach granicznych z Łotwą na wyjazd z Białorusi oczekuje tysiąc pojazdów.

Niezależne media poinformowały, że od początku grudnia kolejki na wyjazd z Białorusi wzrosły o 20 procent. Kierowcy na pokonanie granicy oczekują po pięć i więcej dni. Eksperci nie wykluczają, że problemy z pokonaniem granicy są związane z kryzysem migracyjnym na granicy.

Służba celna i straż graniczna muszą bardziej pilnie kontrolować pojazdy przekraczające przejścia graniczne. Kolejkom sprzyja również zbliżający się okres świąteczny.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku