°C

Starania o pieniądze na północną obwodnicę Gorzowa

Fot. Envato
 

Gorzów nie rezygnuje ze starań o pieniądze na budowę północnej obwodnicy Gorzowa. Magistrat robi drugie podejście po rządowe pieniądze na ten cel. Tym razem urzędnicy liczą, że się uda, bo inwestycję podzielono na etapy. W drugim rozdaniu Polskiego Ładu Gorzów chciałby pozyskać pieniądze na odcinek od ronda u zbiegu ulic Górczyńskiej i Wyszyńskiego z przebiciem na Piaski.

Zdaniem prezydenta Gorzowa,  już ten odcinek znacznie ułatwiłby życie kierowcom.  Szacowany koszt jego budowy to ok. 40 mln zł.- To jednak trudny fragment, choćby dlatego, że przechodzi nad Kłodawką- mówi Jacek Wójcicki:

Drugi projekt, na który Gorzów postara się o rządowe dofinansowanie  to remont ul. Kosynierów Gdyńskich z rodem przy Słowiance. -To byłaby jedna z ostatnich ulic w centrum wymagająca tak gruntownej przebudowy- mówi prezydent. Zdaje sobie sprawę, jakie kłopoty z przejazdem będzie generował ten remont. Dlatego miasto czeka z z nim aż zakończy się przebudowa Chrobrego i Mieszka I.

Trzecim wnioskiem, który Gorzów złoży do drugiego rozdania Polskiego ładu będzie modernizacja deptaka przy Hawelańskiej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku