°C

Elżbieta Rafalska o głównych kierunkach działań w Unii Europejskiej

autor: Piotr Wiśniewski
 

Burmistrzowie, wójtowie i radni różnych szczebli samorządu terytorialnego zostali zaproszeni przez europoseł Elżbietę Rafalską na konferencję związaną z głównymi kierunkami działań w Unii Europejskiej.

Reprezentowana przez Elżbietę Rafalską frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz prelegenci z nią związani zapoznali uczestników spotkania między innymi z inwestycjami, które mają pobudzić gospodarczo województwo lubuskie, a także z polityką rolną i oświatową. Na początku konferencji europoseł nakreśliła główne zagrożenia, które przeszkadzają urzędnikom Unii Europejskiej w realizacji głównych założeń jej polityki.

Wojewoda lubuski WładysławDajczak skupił się podczas swojego wystąpienia na inwestowaniu w nasze województwo środków unijnych.

Niezwykle istotne problemy oświatowe dotykające powracających z terenu Unii do Polski obywateli polskich jak i obcokrajowców przedstawiła Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.

Zaproszeni na konferencję samorządowcy mieli możliwość wymiany doświadczeń na ważne tematy związane z działalnością Unii Europejskiej w wymiarze lokalnym w ramach dyskusji po prezentacjach prelegentów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku