°C

Spadł śnieg. Jak wygląda sytuacja na drogach w Zielonej Górze?

Fot. Envato
 

Kolejne opady śniegu w Zielonej Górze. Warstwa białego puchu pokryła nie tyko dachy budynków, ale także jezdnie. Od rana na terenie miasta pracują pługosolarki.

– Trzeba jednak zachować rozwagę i dostosować prędkość do warunków panujących na drogach – uczula Maciej Szurkowski, instruktor techniki jazdy:

Jak dodaje Maciej Szurkowski, w każdym samochodzie powinny znaleźć się narzędzia do usuwania śniegu:

Najwięcej śniegu zalega obecnie na uliczkach osiedlowych, a także na drogach prowadzących do sołectw Dzielnicy Nowe Miasto.

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu. Alert dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego od dziś,   od godziny 20-tej do godziny 9 jutro rano. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie do około -5°C.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku