°C

Marine Le Pen chwali działania Polski w związku z sytuacją na granicy z Białorusią

Fot. PAP/Marcin Obara
 

Liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego i kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen chwali działania Polski w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. Po spotkaniu przywódców europejskich partii konserwatywnych i prawicowych w Warszawie mówiła dziennikarzom, że wspiera wybór, którego dokonała Polska w kwestii ochrony swojej granicy.

Marine Le Pen podkreślała, że skuteczność działań potwierdza, iż był to dobry wybór. Mówiła, że „kiedy jakiś kraj stanowczo mówi <nie!> – my chronimy nasze granice i nie pozwalamy – pomimo żądań Komisji Europejskiej – wpuszczać nielegalnych migrantów na nasze terytorium, to się to opłaca”.

„Jak sami widzicie – Białoruś została zmuszona do zaprzestania swojego szantażu i do odesłania z powrotem do kraju pochodzenia dużej część migrantów, których zgromadziła na polskiej granicy”

– zauważyła francuska polityk.

O potrzebnych zmianach w Unii Europejskiej oraz przyszłej współpracy w Parlamencie Europejskim dyskutowali w Warszawie za zamkniętymi drzwiami liderzy partii konserwatywnych i prawicowych z całej Europy. Wśród nich był między innymi premier Węgier i lider Fideszu Viktor Orban, szef hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal, liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, a także od przedstawiciele prawicowych partii między innymi z Austrii, Belgii, Finlandii, Holandii, Rumunii czy Estonii.

Gospodarzami spotkania byli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku