°C

Stanisław Żaryn: Dzieci migrantów są wykorzystywane do produkcji materiałów propagandowych

Fot. Twitter/Stanisław Żaryn
 

Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych napisał na Twitterze, że białoruskie służby wykorzystują dzieci migrantów do działań propagandowych.

„Propaganda białoruska w natarciu. Dzieci cudzoziemców są wykorzystywane do produkcji materiałów propagandowych. Tym razem wykorzystano motywy dotyczące Świąt Bożego Narodzenia”

– napisał Stanisław Żaryn na Twitterze.

Na dołączonym filmie z granicy widać grupę dorosłych i dzieci. Niektóre z nich trzymają dziecięce rysunki, na których widać m.in. świętego Mikołaja leżącego z lesie. Obok widnieje napis po angielsku: „Czekamy tutaj na ciebie”.

„Działania propagandy rosyjskiej i białoruskiej mają na celu wywarcie dodatkowej presji na Polskę, by zgodziła się na szlak migracyjny organizowany przez służby białoruskie”

– napisał Żaryn.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku