°C

Nietrzeźwy mężczyzna potrącony na S3 w Gorzowie

Fot. Envato
 

W sobotnie popołudnie na trasie ekspresowej S3 na wysokości Gorzowa Wlkp. doszło do potrącenia mężczyzny. Wszedł on pod auto jadące w kierunku Szczecina. Okazało się, że był nietrzeźwy – poinformowała Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 17, na odcinku S3 między węzłami Gorzów Północ a Gorzów Zachód. Prawdopodobnie mężczyzna zamierzał skrócić sobie drogę, przeszedł przez ogrodzenie ustawione wzdłuż drogi ekspresowej, a potem przez bariery energochłonne.

Kiedy znajdował się na jezdni został potrącony przez kierującego osobowym hyundaiem. Kierowca miał małe szanse, by go zauważyć, gdyż pieszy miał ciemne ubranie. W wyniku potrącenia mężczyzna trafił do szpitala. Badanie wykazało, że miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie

„Biorąc pod uwagę okoliczności i miejsce tego wypadku miał wiele szczęścia. Po potrąceniu był przytomny”

– powiedziała Ziętek.

Policjantka przypomniała, że na drogach ekspresowych i autostradach ruch pieszy jest zakazany.

W związku z wypadkiem na kilkadziesiąt minut został wstrzymany ruch w kierunku Szczecina, a kierowcy musieli korzystać z objazdu ulicami miasta. Teraz ruch odbywa się jednym pasem, a niebawem utrudnienie zniknie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku