°C

Mikołaje z Żagania dla potrzebujących dzieci

fot. K.Gonera
 

„Mikołaje z Żagania” - pod taką nazwą Ruch Mieszkańców - Nasze Miasto Nasz Powiat rozpoczął charytatywną akcję. Społecznicy w kilku lokalizacjach miasta w mikołajowych strojach zbierają na prezenty dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W okolicach targowiska na Osiedlu na Górce można zrobić zdjęcie z Mikołajem, otrzymać naklejki oraz czerwone czapki z białym pomponem. Można też dobrowolnie zostawić symboliczną złotówkę. – Wszystko po to, aby pomóc dzieciom dla których paczka z prezentami to luksus – mówi jeden z inicjatorów akcji Paweł Lóssa:

Mieszkańcy Żagania przyznają, że takie wydarzenia zasługują na uwagę i chętnie dokładają swoją cegiełkę:

Same dzieci rozmawiając z Mikołajem mówią, że trzeba pomagać innym:

Dodajmy, że Mikołaje z Żagania odwiedzą także ulicę Warszawską oraz Rynek.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku